Osoby, które regularnie farbują włosy muszą szczególną uwagę poświęcać ich rewitalizacji. używanie odpowiednich odżywek, zrezygnowanie z prostownicy czy suszarki są podstawą w trosce o farbowane włosy. Domowe maseczki na włosy są doskonałe w tym przypadku, gdyż większość składników znajduje się w każdej kuchni.

Regeneracja włosów polega na wygładzeniu oraz nawilżeniu przesuszonych kosmyków. Regularnie sięgając po domowe specyfiki możemy polepszyć ich wygląd i zapobiec dalszym zniszczeniom.
Przygotowując domowe maseczki na włosy możemy bazować na miodzie. Miód nałożony na mokre włosy nawilży je i doda blasku. Popularnym produktem używanym jako odżywka do włosów jest także olej kokosowy. Dobre efekty odbudowujące przynosi też żółtko jaja kurzego. Aby regeneracja włosów była skuteczniejsza, możemy do żółtek dodać oleju kokosowego lub oliwy z oliwek. Domowe maseczki na włosy powinny mieć gęstą konsystencję. Aby podnieść dobroczynne działanie produktów, warto owinąć włosy folią lub ręcznikiem. Pod wpływem ciepła składniki są lepiej wchłaniane.

Na mocno zniszczone kosmyki przyda się profesjonalna regeneracja włosów w salonie fryzjerskim. Koszt zabiegu różni się w zależności od rodzaju użytego specyfiku, ale warto zdecydować się na takie rozwiązanie, szczególnie, gdy używamy rozjaśniacza.
Oprócz nakładania odżywek z kuchennych produktów, domowe maseczki na włosy możemy wspomagać płukankami. Ocet jabłkowy sprawia, że włosy są lśniące i pełne blasku.
Jeśli mamy mocno przesuszone i łamliwe pasma a regeneracja włosów niewiele pomaga, powinniśmy czasowo zrezygnować z koloryzacji lub rozjaśniania. Gdy włosy wrócą do formy, możemy na nowo rozważyć ponowne zabiegi koloryzujące.