Delikatne fale na włosach to fryzura niezwykle dziewczęca i romantyczna. Może być wykonana zarówno na długich włosach, jak i tych, które sięgają zaledwie do ramion. Podpowiadamy, w jaki sposób osiągnąć idealny efekt w warunkach domowych!

Urządzenia do stylizacji włosów

Falownica do krótkich włosów to z pewnością najbardziej skuteczny sposób na osiągnięcie romantycznych fal. To wygodne urządzenie pozwala nam na szybkie ułożenie idealnej fryzury. Większość z nich jest całkowicie bezpieczna, a przy tym ich używanie jest szybkie i komfortowe – wystarczy przeciągnąć kosmyki przez grzałki, podobnie jak w przypadku używania prostownicy. W przypadku długich włosów delikatne fale możemy ułożyć również przy użyciu prostownicy lub grubej lokówki do włosów, a następnie utrwalić fryzurę lakierem lub specjalnym płynem do stylizacji włosów.

Fale na zimno

Jeśli nie możemy lub nie chcemy korzystać z urządzeń, które kręcą włosy przy wykorzystaniu wysokich temperatur, możemy skorzystać z jednego z kilku sposobów tworzenia falowanych włosów “na zimno”. Pierwszym z nich jest zaplecenie luźnego warkocza na mokre lub suche włosy. Pierwszy sposób wymaga nieco więcej zaangażowania i czasu – warkocz pleciemy z wilgotnych i dobrze rozczesanych włosów, następnie suszymy lub czekamy do całkowitego wyschnięcia. Warto wcześniej wykorzystać dodatkowo środek do utrwalenia skrętu. Suchy warkocz możemy zapleść na całą noc, rano delikatnie rozczesać skręcone pasma i całą fryzurę utrwalić lakierem do włosów.