Zdarza się, że po farbowaniu włosów nie jesteśmy zadowolone z efektów. Zdarza się to znacznie częściej, gdy koloryzacji dokonujemy samodzielnie. Zmywanie farby do włosów nie jest łatwe i raczej nie należy oczekiwać cudownych efektów. Mimo tego istnieje kilka sposobów, by złagodzić niepożądane efekty.
Domowa dekoloryzacja obejmuje zastosowanie naturalnych produktów. Mimo iż po internecie krążą opinie na temat skuteczności proszku do prania, który ściąga kolor, nigdy tego nie róbmy. Chemiczny proszek do prania zawiera agresywne substancje, które mogą doprowadzić włosy do ruiny.

 

Zmywanie farby do włosów w domu możemy rozpocząć od płukania rumiankiem, sokiem z cytryny wymieszanym z wodą lub rozpuszczoną witaminą C. Rumianek będzie najłagodniejszym środkiem, ale jego działanie uwidacznia się po kilkukrotnym użyciu. Dobrym rozwiązaniem może być też olej kokosowy. Aby domowa dekoloryzacja się powiodła należy rozpuścić olej w kąpieli wodnej, a następnie wmasować we włosy. Olej kokosowy doskonale odżywi i wygładzi zniszczone pasma. W miarę skutecznym rozwiązaniem jest także nałożenie balsamu do opalania, a następnie po około pół godzinie zmycie balsamu szamponem. Produkty do opalania całkiem nieźle radzą sobie z rozjaśnianiem brązu czy odcieni kasztanowych.
Jeśli zależy nam by zmywanie farby do włosów odbyło się w bezpieczny i skuteczny sposób, musimy wybrać się do salonu fryzjerskiego. Gdy domowa dekoloryzacja okaże się fiaskiem, wizyta u fryzjera jest ostatnią deską ratunku. Fryzjer dysponuje profesjonalnymi ściągaczami koloru, może również zaproponować zmianę barwy włosów, tak by odpowiadała naszym preferencjom i upodobaniom.