Kucyk to fryzura, która jest niezwykle szybka do wykonania, wygodna i – wbrew pozorom – może być bardzo efektywna. Jednak niewiele osób wie, w jaki sposób go upinać tak, by uzyskać efekt rodem z czerwonego dywanu. Podpowiadamy, jak dobrze wyglądać w kucyku!

1. Dodaj włosom objętości

Kucyk najlepiej wygląda, gdy charakteryzuje się wyjątkową objętością. Jeśli Twoje włosy są cienkie i rzadkie pamiętaj, by wysuszyć włosy u nasady trzymając głowę pochyloną w dół. Możesz wykorzystać również specjalne preparaty, które aplikowane są u nasady włosów – podnoszą je i dodają objętości.

2. Wybierz wysokość

Zastanów się, w jakim kucyku Twoja twarz będzie wyglądać najlepiej – nie każde upięcie będzie idealnie współgrało z rysami i kształtem twarzy. Postaraj się zebrać całe włosy w taki sposób, by nie ścisnąć tych, które są na samym czubku głowy. To moment, w którym możesz również zostawić kilka kosmyków na grzywkę lub pejsy.

3. Ukształtuj kucyka

Zwykła gumka do włosów nie wystarczy, by cieszyć się idealnym efektem. Pod włosy, tuż nad gumką, możesz wpiąć małe spinki (tzw. “żabki”), które dodatkowo dodadzą objętości włosom i podniosą całego kucyka. Wiszące pasma możesz wyprostować lub zakręcić, w zależności od potrzeb i oczekiwanego efektu.

4. Dokładnie utrwal całość

Kucyk po kilku godzinach może wyglądać mniej okazale. Dzieje się tak z powodu jego ciężaru, przez który gumka do włosów może się zsuwać, a włosy na czubku głowy lekko przyklapnąć. To dlatego tak ważne jest utrwalenie! Dobry lakier do włosów powinien być aplikowany zarówno na górę i boki głowy, jak i na włosy pod kucykiem – pozwoli to na lekkie utwardzenie ich, dzięki czemu fryzura wytrzyma wiele godzin.