Na czym polega zabieg przeszczepu włosów?

Najpopularniejszą metodą przeszczepów włosów jest ekstrakcja mieszków włosowych (FUE). Technika FUE polega na wycięciu pojedynczych mieszków włosowych z obszaru dawczego (tył głowy pomiędzy uszami) i przeszczepianiu ich do obszarów łysiejących. FUE cechuje wysoka precyzja, gdyż mieszki przeszczepia się pojedynczo, włos po włosie. Ta metoda pozwala na bezszwowe gojenie i minimalne ryzyko widocznych blizn w przyszłości. Inna metoda to transplantacja jednostek mieszkowych (FUT). Jest to dość przestarzała technika, ponieważ polega na wycięciu paska skóry z obszaru dawczego. Wymaga to późniejszego zszycia rany w obszarze dawczym, kto nacięcie pozostawia trwałe blizny z tyłu głowy. Bezpośrednia Implantacja Włosów (DHI) to bardziej zaawansowana technika, która jest wykonywana przy użyciu specjalnego sprzętu medycznego umożliwiającego nacięcie i przeszczepienie mieszków włosowych w tym samym czasie. Chociaż ta metoda jest bardziej pracochłonna, to jest również najbardziej precyzyjna i gwarantuje najszybsze gojenie. W zależności od rodzaju włosów i preferencji pacjenta można również wykonać bardziej spersonalizowane metody, takie jak przeszczep włosów kobiecych.

Jaki rodzaj przeszczepu włosów jest najlepszy?

Najlepszy rodzaj przeszczepu włosów w przypadku każdego pacjenta może być inny, ponieważ zależy to od indywidualnych potrzeb pacjenta oraz stanu skóry głowy oraz włosów. Najczęściej polecaną i stosowaną na świecie metodą przeszczepu włosów jest metoda FUE, która oferuje bezbolesny, precyzyjny i szybki przeszczep włosów bez pozostawiania blizn.

Dlaczego przeszczep włosów FUE jest najbardziej preferowaną metodą?

Ekstrakcja mieszków włosowych jest najczęściej stosowaną techniką przeszczepiania włosów, ponieważ jest niemalże bezbliznowa i bezbolesna. Również większa liczba mieszków włosowych może zostać pobrana z obszaru dawczego za pomocą FUE w porównaniu do metody DHI. Dlatego osoby chcące znacznie zagęścić włosy preferują metodę FUE. Podczas zabiegu tą metodą zazwyczaj stosowane jest jedynie znieczulenie miejscowe. Skóra głowy drętwieje, dzięki czemu pacjent nie odczuwa bólu podczas operacji. W trakcie trwania zabiegu tą metodą pacjenci mogą słuchać muzyki, oglądać filmy, a także poruszyć się od czasu do czasu.

Efekty uboczne i przeciwwskazania

Środek znieczulający wstrzykiwany pod skórę przed przeszczepem może oddziaływać na twarz i powodować obrzęk. Po zabiegu pacjenci mogą dostać leki przeciwbólowe i zapobiegające infekcji. Higiena osobista po zabiegu jest niezwykle ważna, ponieważ z powodu krwawienia podczas operacji i w trakcie gojenia istnieje ryzyko infekcji i zakażenia. Wiele rzeczy może się nie udać, jeśli zabieg nie będzie wykonany przez odpowiednio wykwalifikowanych i doświadczonych lekarzy. Dlatego kluczowy jest wcześniejszy szczegółowy wywiad lekarski, podczas którego lekarz wypytuje o wszelkie uczulenia i choroby mogące stanowić przeciwwskazanie do wykonania operacji. Nacięcia w przeszczepie włosów mogą powodować krwawienie, więc osoby cierpiące na hemofilię mogą mieć problemy, jeśli przed zabiegiem nie zostaną podjęte wystarczające środki ostrożności. Powikłania mogą wystąpić również, jeśli pacjent cierpi na choroby serca i przyjmie zawartą w środkach znieczulających adrenalinę.

Ile kosztuje przeszczep włosów metodą FUA w Turcji?

Najkorzystniejszym rozwiązaniem dla osób chcących przeszczepić włosy metodą FUA może być wycieczka do Turcji. W kraju tym znajdują się setki wyspecjalizowanych klinik oferujących jakościowe zabiegi w niskich cenach. Koszt przeszczepu włosów w Turcji różni się w zależności od kliniki i metody przeszczepu włosów, jednak bez względu na to tureckie kliniki są znacznie tańsze w porównaniu do innych krajów. Turcja oferuje bardzo wysokiej jakości przeszczepy włosów w niezwykle atrakcyjnej cenie; transplantacja wykonywana w Turcji jest średnio o 80% tańsza w porównaniu z przeszczepami włosów w Wielkiej Brytanii, Niemczech czy USA. Dzieje się tak między innymi dlatego, że koszty pracy i koszty operacyjne są w Turcji niższe, a kurs wymiany liry tureckiej na euro jest korzystny dla kieszeni turysty Zachęcamy do zapoznania się z ofertą kliniki przeszczepu włosów Heva Clinic. Pacjenci znajdą tam szeroki wachlarz profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej; klinika specjalizuje się szczególnie w przeszczepach włosów metodą FUE.