Wśród najczęściej stosowanych zabiegów upiększających prym wiodą metamorfozy włosów. Rynek kosmetyczny oferuje wiele produktów, dzięki którym możemy samodzielnie dokonać zmian w wyglądzie. Koloryzacja włosów jest najpopularniejszym zabiegiem, któremu poddaje się wiele kobiet.

Aby włosy farbowane wyglądały korzystnie musimy dobrać kolor do typu karnacji. Najczęściej występującym naturalnym kolorem włosów Polek jest, tzw. mysi blond. Przy takiej urodzie koloryzacja włosów powinna współgrać z oprawą oczu i jasnym kolorem tęczówek. Zbyt ciemna farba do włosów wyostrzy rysy i niepotrzebnie doda lat.
Panie po czterdziestym roku życia skłaniają się ku temu, by koloryzacja włosów wiązała się z pokryciem siwych włosów. Część kobiet wybiera kasztanowe odcienie, które dobrze komponują się z szarymi, niebieskimi lub zielonymi oczami.
Nastolatki i młode dziewczyny często eksperymentują z wizerunkiem. Włosy farbowane na różowo lub fioletowo pasują dwudziestolatkom, ale należy przy tym pamiętać, że takie kolory podkreślają niedoskonałości cery. Trądzik, który chcemy ukryć, może stać się bardziej widoczny, gdy zdecydujemy się na neonowy róż.

Najbezpieczniej jest wówczas, kiedy koloryzacja włosów ma miejsce w salonie fryzjerskim. Przed rozpoczęciem zabiegu trzeba poinformować fryzjerkę, jakich efektów oczekujemy. Może się okazać, że farba do włosów, którą proponuje fryzjer nie będzie odpowiadała naszym wyobrażeniom. Z drugiej strony, doświadczony pracownik salonu potrafi umiejętnie doradzić, tak by włosy farbowane wyglądały olśniewająco i pasowały do typu urody.
Koloryzacja włosów wiąże się także z odpowiednią pielęgnacją po zabiegu. Stosowanie odżywek i masek zapobiega matowieniu i płowieniu koloru, a także odżywi i zregeneruje zniszczone włosy.
Nie należy bać się tego typu zabiegów, ponieważ dobra farba do włosów skomponowana jest z bezpiecznych, często naturalnych składników. Dzięki udanej koloryzacji możemy odjąć sobie kilka lat czy całkowicie zmienić wizerunek.