Wietnam jest krajem chętnie odwiedzanym przez turystów. Bogata historia oraz ogromnie szybki postęp technologiczny sprawi, że kraj bardzo dobrze się rozwinął, tworząc kolejne, ciekawe miejsca godne uwagi.
Azja kojarzy się z barwnymi świątyniami, gwarnymi ulicami, pysznym jedzeniem oraz wyjątkowo urokliwymi miejscami, jak liczne wyspy, na których nie tylko czeka plaża, ale również bogata historia oraz mnóstwo atrakcji. Aby przybliżyć nieco informacji na temat najciekawszych miejsc w Wietnamie, które warto zobaczyć, przygotowaliśmy specjalną listę 5 najlepszych atrakcji.

Wietnam ciekawe miejsca idealne na wczasy.

  1. Hoàn Kiếm Lake to wyjątkowo malownicze jezioro, na środku którego, znajduje się stara wieża. Niezależnie od pory dnia, miejsce to tętni życiem. Chętnie odwiedzają je mieszkańcy jak i turyści z całego świata,. chcący z bliska przyjrzeć się temu miejscu. Idealna propozycja na spacer lub sesję zdjęciową.
  2. Nha Trang to miejsce idealne dla osób lubiących spędzać aktywnie wolny czas. Prócz spacerów i podziwiania niebanalnych widoków, można wybrać się w rejs lub nurkować, podziwiając tutejszą faunę i florę. Słoneczne plaży idealnie sprawdzą się na relaks i odpoczynek.
  3. Cytadela w Hue, to wyjątkowo urokliwe miejsce z bardzo bogatą historią. Niegdyś, miejsce te uznawane było za Miasto Zakazane. Wstęp do niego mieli tylko członkowie cesarskiej rodziny oraz ich służba. Dziś można zwiedzać Cytadele poznać ciekawe historię dotyczące miasta i rodziny cesarskiej.
  4. Miejsce, które tętni życiem. Odwiedzane przez turystów z całego świata, ze względu na zlokalizowane tu liczne atrakcje turystyczne. Oczywiście tym miejscem jest Hanoi.
    Zwiedzić można tu między innymi Świątynie literatury, Muzeum kobiet lub pospacerować piękną satrówką. Miejsce, które zapewni niesamowitych wrażeń oraz przybliży najciekawsze historię mieszkańców oraz ich potrzeb.
  5. Wodospady Ban Gioc są miejscem idealnych dla osób, które chcą z bliska przyjrzeć się pięknym darom natury. Choć atrakcja ta wymaga dużego wysiłku, bajkowy krajobraz wynagradza trud. Na miejscu można pospacerować, odpocząć przy szumie wody oraz zorganizować rodzinny piknik.

Wietnam jest krajem o bardzo zróżnicowanym terenie oraz zwyczajach. Mimo, iż to jedno miejsce, skupia wiele religii, zwyczajów i legend, które warto poznać. Wakacje spędzone w Wietnamie, to gwarancja wspaniałej zabawy oraz niezapomnianych chwil, które sprawią, że zechcecie tam wrócić.