W Polsce uprawa jabłoni jest bardzo popularna. Są to często uprawiane drzewa owocowe. Cechują się odpornością na niskie temperatury. Ich owoce są bardzo smaczne. Niestety pojawia się pewien problem. Jabłonie są często atakowane przez niebezpieczne szkodniki. Jakie szkodniki wyróżniamy? Jak sobie z nimi poradzić i skutecznie je zwalczyć. Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu.

Jakie choroby wywołuje działanie szkodników jabłoni?

 

Poniżej lista chorób, jakie dotykają drzew – jabłoni.

 

1. Parch jabłoni.

Jest bardzo groźną chorobą, wywoływaną przez grzyba o oryginalnej nazwie Ventura inaequalis. Ich objawy to pojawienie się plam na liściach. Z biegiem czasu powiększają się one i nabierają brunatnego koloru. W miejscu, gdzie pojawiła się plamka, tkanki zasychają i wykruszają się. Plamy stają się brunatne i zgrubiałe. Przez tę chorobę obniżają się plony oraz ich jakość. Żeby zwalczyć parcha jabłoni, koniecznie użyj odpowiedniego preparatu, który sobie z nim poradzi. Informacji szukaj w Internecie.

2. Mącznika jabłoni

Choroba ta wywoływana jest przez grzyba o niewdzięcznej nazwie Podosphaera leucotricha. Objawy pojawiają się na młodych liściach, które je deformują. Choroba rozprzestrzenia się także na pąki kwiatowe. Jest to niezwykle niebezpieczne dla jabłoni. Szkodniki jabłoni trzeba jak najszybciej zacząć zwalczać.

Dbaj o swoje jabłonie! Gdy zauważysz, że są atakowane przez szkodniki jabłoni, które wywołują poważne choroby, zacznij działać natychmiast. Zwalcz je skutecznymi metodami! Nie pozwól by szkodniki zniszczyły Twoje jabłonie.